ABOUT

ALAN PARKS

portret-1

    Krok za krokem, cestou pokusů a omylů, prokousávám se k zachycení prchavého okamžiku.

Jdu si svojí cestou, která je mnohdy nevyšlapaná, ale je moje, je jedinečná. 

     Má tvorba je výsledkem smyslového vnímání mého prostředí a situací. Talent pak určuje, zda dokážu nasát a zpracovat něco zajímavého pro ostatní 

Kdesi jsem četl : "UDĚLEJ, NAUČÍŠ SE TO POTOM" -  Ta myšlenka mě zasáhla.

      Celou věčnost nám bylo vtloukáno do hlavy, že je tomu přesně naopak. Nejprve že je třeba se něčemu naučit, a teprve potom, že je možné to dělat. Dlouhá léta studia, drahé kurzy, školení, konzultace, porady, diplomy, teprve potom je člověk připraven a může se do toho pustit... 
       Udělej, naučíš se potom. Tak je to správně. Kdybychom měli čekat, až budeme něco skutečně umět, tak neuděláme nikdy nic. Nikdo z nás by nechodil ani nemluvil. Nikdo by nepekl chléb ani nepsal básně. Nikdo by netančil, nezpíval, nestavěl domy. 
Nikdy nic neumíme úplně dokonale, vždy zbývá prostor pro zdokonalování. To nám ale neubírá právo danou činnost vykonávat. I v případě, že jsme skuteční začátečníci, můžeme s klidem prohlásit: Ano, já TO dělám. 
Nikdo asi napoprvé neprovede dvojitý bypass srdce nebo hned nesedne za kokpit velkého dopravního letounu, každý však může ošetřit zraněného přítele nebo se nechat zapsat do pilotního kurzu.
Moje první fotky neměly valnou úroveň, a přece jsem je musel udělat, abych mohl pokročit tam, kde jsem nyní. 
     Nemusíme umět většinu z toho, co chceme dělat. Rozhodně to nemusíme umět dokonale. Ve skutečnosti by nám dokonalost byla spíše na obtíž. Je lepší neumět než umět. Otvírá to prostor pro růst, pro fantazii. 
Nikdo nám nemůže zabránit v tom, abychom dělali to, co chceme dělat. Stačí se do toho pustit. Uvolnit mysl, otevřít srdce, s důvěrou se odevzdat plynutí Života. Vědění se dostaví samo. Stačí mu podat ruku. Tou rukou není nic jiného než konání." 

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle